Středisko výcviku vodicích psů SONS ČR

Náš E-shop

Facebook

Podpora

 

Píše se o nás...

TV Metropol v našem středisku

30. září 2017

Ve středu, 20. září 2017, natáčela ve Středisku výcviku vodicích psů v Jinonicích Česká televize. Filmaři si výslovně přáli vidět, jak celá smečka vybíhá z atria na travnatou plochu před střediskem. Natáčení probíhalo víc než hodinu, a tak jsme byli všichni zvědaví, jak dopadl sestříhaný materiál.
Pořad Z metropole, ve kterém byla i reportáž ze SVVP, se objevil na obrazovce ČT1 dne 30. 9. 2017 ve 12 hodin. Pokud jste nestihli premiéru, nezoufejte a pořad si vyhledejte kdykoliv později v archivu.

Psali o nás na Novinky.cz

11. září 2014

Na to, jak se vychovává budoucí vodicí pes, jak pomáhá nevidomým a na další věci se ptali Novinky.cz našich klientů a paní ředitelky. Celý článek si přečtěte zde.

Psali o nás v deníku Metro

4. dubna 2014

Výcvik psů pro nevidomé podporuje prodej triček od známých umělců. Jednoho malíře znáte třeba i díky večerníčkům o Machovi, Šebestové a Jonatánovi - Adolfa Borna. Celý článek si přečtěte zde.

Článek ve Visionary

článek

15. února 2014

V únoru 2014 vyšel v časopise Visionary (International Guide Dog Federation) článek o naší rekondici ve Vranově nad Dyjí.

Přepis článku:

Vranov nad Dyji welcomed the blind and their guide dogs

Marie Hajkova - Director
Czech Guide Dog School (SVVP)

The Czech Guide Dog School organised a one-week summer rehabilitation programme for guide dog holders in the Southern Moravian town of Vranov nad Dyji in the beautiful landscape of the Podyji National Park.

A focused training programme was prepared for the blind participants for the whole week including the training of behaviour, control, management and obedience of guide dogs. The programme also included a ‘motivating contest’ (blind-fold walking in obstacle course) attended also by sighted guides and was concluded with a contest on the Vranov streets; the winner being announced at a ceremony and handover of diplomas and awards attended by the general public.

In order to improve their social inclusion and cultural and social life, participants had the opportunity to take part in a number of free-time activities: e.g. common bathing of dogs, walks on the banks of the Dyje River in the area of the National Park and a guided visit to the remains of the Iron Curtain in Cizov.

Our thanks go to all who helped in the preparation and running of what was a highly successful event; most of all, I thank the staff of the Czech Guide Dog School and, last but not least, all of our clients and their four-legged friends who carried out the work of guide dogs during the whole, attracting attention and admiration everywhere they went.

We are proud of you!!!

V našem středisku natáčela TV Metropol

18. října 2013

Nechte se k nám nalákat krátkým videem, které v našem středisku natáčela televize Metropol.

Kabir a vodicí pes pro nevidomé

27. června 2013

Do našeho střediska se přišel podívat plyšový myšák Kabir. Jeho fotopříběh si prohlídněte zde.